شبکه های اجتماعی برای کسب و کار

این روزها همه در مورد اهمیت شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها و طراحی سایت می دانند. راه اندازی یک استراتژی شبکه های اجتماعی برای هر شرکتی که می خواهد در کسب و کار خود موفق باشد یک ضرورت است. بخشی از این استراتژی باید شامل طراحی سایت باشد. سبک ها و تکنولوژی های طراحی سایت در طول این سالها به میزان زیادی تکامل یافته اند. و هم اکنون آنها از طریق شبکه های اجتماعی دست به دست می شوند.

شبکه های اجتماعی چه تأثیری بر روی طراحی وب دارند

فقط این را در نظر بگیرید که هر صفحه ای بر روی اینترنت حداقل یک دکمه لایک فیسبوک یا فالو توئیتر دارد. همچنین دکمه هایی برای اشتراک گذاری مطلب با دیگران در هر صفحه قرار دارند. هیچ طراحیِ سایتی بدون این دکمه ها کامل نیست. به همین ترتیب، هر پروفایل کسب و کار بر روی کانال های شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر، حاوی یک لینک مستقیم به صفحه اصلی یا بلاگ رسمی شرکت می باشند.

طراحی پروفایل شبکه های اجتماعی

طراحی صفحات شبکه های اجتماعی به همان اندازه طراحی صفحات وب رسمی شرکت حائز اهمیت هستند. این روزها می توان گفت، اینترنت یک بازار تعاملی و تقریباً زنده است. به این فکر کنید که چگونه می خواهید خود را از طریق وب سایت یا شبکه های اجتماعی تان به مشتریان معرفی کنید.

برای مثال، در صفحات توئیتر و گوگل پلاس، باید از طرحی استفاده کنید که نشان دهنده کسب و کار شما باشد. به صورت ایده آل باید از همان طرحی که در وب سایت خود استفاده کرده اید در پروفایل شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید. همه چیز باید با یکدیگر متناسب باشد.

استفاده از تصاویر

به منظور تعامل با مشتریان در شبکه های اجتماعی بایستی از تصاویر درست استفاده نمایید. یک تصویر می تواند گویاتر از هزار کلمه باشد. هرگز از تصاویر سطح پایین و فاقد کیفیت استفاده نکنید. شما باید از تصاویری با کیفیت فوق العاده بالا که نشانگر شخصیت کاریتان باشد استفاده نمایید. همه تصاویری که استفاده می کنید باید راجع به کسب و کارتان باشند. یک طراح وب می تواند در تعیین مکان قرارگیری تصویر و تغییر اندازه آنها برای تأمین الزامات رسانه های اجتماعی مختلف به شما کمک کند.

طراحی تبلیغات شبکه های اجتماعی

میلیاردها نفر از مردم جهان بر روی سایت هایی نظیر فیسبوک و توئیتر دارای پروفایل هستند. به تمامی مشتریان بالقوه ای که می توانند بر روی این شبکه های اجتماعی تبلیغات شما را ببینند فکر کنید. به همین دلیل است که شرکت های زیادی از این بسترها برای دستیابی به جمعیت مشتریان هدف خود استفاده می کنند.

اگر می خواهید با کسب و کارهای دیگر رقابت کنید باید تبلیغاتی جذاب و برجسته طراحی نمایید. به تمامی رنگ ها، الگوها، استایل ها و اندازه هایی که استفاده می کنید دقت کنید.

اهمیت طراحی تعاملی

نمی توان به طور ساده یک پروفایل در شبکه های اجتماعی ایجاد نموده و آن را به حال خود رها کرد. باید به طور منظم پروفایل های خود را بروزرسانی کنید. و از آن مهمتر اینکه از این پروفایل ها به عنوان راهی برای تعامل با افراد استفاده نمایید. طراحی سایت به صورت تعاملی یک الزام است. این الزام نه تنها در مورد خودِ وب سایت، بلکه در مورد پروفایل شبکه های اجتماعی نیز باید رعایت گردد.

مردم را تشویق کنید تا اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارند. سؤال بپرسند. نظر بدهند. در نظرسنجی ها شرکت کنند. و کارهایی از این دست انجام دهند.

روزها و شبهای خوب و خوشی را برایتان آرزو می کنم.

در صورت مفید بودن این مطلب برای شما لطفاً آن را به اشتراک بگذارید.

درباره احسان رضایی

کارشناس‌ارشد نرم افزار - طراح وب‌سایت - متخصص بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *