وب سایت وکلا

بدترین اشتباهاتی که در طراحی وب سایت وکلا و مؤسسات حقوقی روی می دهند چیست؟

این روزها طرح هایی بسیار عالی از وب سایت وکلا و مؤسسات حقوقی وجود دارد. بسیاری از آنها زیبا و الهام بخش هستند. با این حال، هیچ یک از آنها کامل نیستند. همه آنها حتی اگر توسط طراحان شناخته شده درست شده باشند، حداقل یک ایراد مهم و قابل ملاحظه دارند.

در این مقاله به برخی از این اشتباهات رایج در طراحی وب سایت وکلا و مؤسسات حقوقی نگاهی می اندازیم. اشتباهاتی که باعث شده تا این سایت ها کامل و بی عیب نباشند.

قالب سایت خیلی باریک

امروزه وب سایتی که پهنا یا عرض قالب آن ۱۰۲۴ پیکسل باشد قدیمی و منسوخ است. این قالبهای سایت شاید تا چند سال پیش خیلی خوب بودند، اما الان دیگر اینطور نیست. حتی لپ تاپ ها هم این روزها دارای نمایشگرهایی با رزولوشن بالاتر از ۱۰۲۴ پیکسل هستند. دیدن لپ تاپ هایی با عرض بیشتر از ۱۹۰۰ پیکسل اصلاً چیز غیر عادی نیست. در کامپیوترهای خانگی جدید، طراحی های با عرض ۱۰۲۴ پیکسل خیلی کوچک به نظر می رسند. حتی اگر رنگها، محتوا و گرافیک عالی باشند.

بهترین طراحی سایت در سال ۲۰۱۷ طراحی واکنشگرا است. یعنی طراحی که خود را با اندازه صفحه نمایش تطبیق دهد. خواه بر روی یک دستگاه تلفن همراه نمایش داده شود یا بر روی نمایشگرهای بزرگ کامپیوترهای خانگی.

تصاویر غیر جذاب در وب سایت وکلا

استفاده از تصاویر رایگان یا ارزان قدیمی برای هر سایتی که سعی می کند تا حرفه ای به نظر برسد یک ایده بسیار بد است. استفاده از تصاویر استعاری هم اصلاً فکر خوبی نیست. یک مثال از تصویر استعاری می تواند قرار دادن یک صفحه شطرنج در زیر عنوان مطلبی باشد که “رویکرد استراتژیک” یک مؤسسه حقوقی را بیان می کند. این یک عنصر طراحی به درد نخور در وب سایت وکلا است و هرگز نباید استفاده گردد.

چرا از عکسهای مؤسسه حقوقی و خودِ وکلا استفاده نکنیم؟ استفاده از تصاویر و عکسهای واقعی در طراحی سایت خیلی صادقانه تر و بهتر به نظر می رسند. عکسها باید برای انتقال و رساندن شخصیت وکلا استفاده شوند. این عکس ها نباید خیلی سالنامه ای یا پرتره های کم ارزشی باشند که در خانه و خیابان گرفته شده اند. آنها باید تصاویری با کیفیت بالا و روشنایی خوب باشند که اندکی از شخصیت وکیل را آشکار می سازند.

استفاده از اسلایدرهای چرخان ممنوع

با توجه به اینکه اکثر کاربران آن را مزاحم می دانند، روشن نیست چرا طراحی صفحه اصلی وب سایت وکلا با اسلایدرهای چرخان اینقدر محبوب و رایج شده است. بر اساس مطالعه ای که در سوئد راجع به قابلیت استفاده یا usability انجام شده، یک تصویر استاتیک بر روی یک صفحه وب توسط بیش از ۴۰ درصد از بازدیدکنندگان کلیک خورد. در حالیکه یک اسلایدر چرخان در همان صفحه تنها توسط ۱٫۹۶ درصد از بازدید کنندگان کلیک دریافت کرد.

این نوع طراحی نشان دهنده این است که مؤسسه حقوقی شما نمی داند چه پیامی را می خواهد منتقل کند. مؤسسه حقوقی شما با اینکار، به جای تمرکز بر روی یک پیام واضح و روشن چندین پیام مختلف را امتحان می کند. حتی اگر خودِ اسلایدر به خوبی طراحی شده باشد، اما همه این کارها باعث می شوند تا سایت شما خیلی شلوغ به نظر برسد. اینکار تنها سبب غرق کردن کاربر در میان انبوهی از اطلاعات و پیام ها شده و نتیجه دیگری ندارد.

طراحی موبایلی منسوخ

هشت یا نُه سال پیش سایتهای موبایلی خیلی محبوب و رایج بودند. یعنی زمانی که کسب و کارها می خواستند کاربران دستگاه های تلفن همراه هوشمند قادر به بازدید از سایتهای آنها باشند. این روزها مشکلی که با سایتهای موبایلی وجود دارد این است که آنها نمی توانند با همه سایز تصویرهای مختلف منطبق شوند. امروزه دستگاه های تلفن همراه هوشمند تنها دستگاه هایی نیستند که افراد برای دسترسی به اینترنت از آنها استفاده می کنند. بلکه تبلت ها نیز وارد ماجرا شده اند.

سایت یک مؤسسه حقوقی با طراحی موبایلی اگر هم بر روی تبلت ها نمایش داده شود، احتمالاً به درستی نشان داده نخواهد شد. راه حل، استفاده از یک طراحی واکنشگرا است. انجام این کار راحت نیست. اما ارزش دارد برای آن وقت گذاشت و زحمت کشید. یک وب سایت باید بر روی همه نمایشگرها و همه دستگاه ها به درستی نمایش داده شود.

در صورت مفید بودن این مطلب برای شما لطفاً آن را به اشتراک بگذارید.

درباره احسان رضایی

کارشناس‌ارشد نرم افزار - طراح وب‌سایت - متخصص بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *