آموزش سخنرانی و فن بیان بخش چهارم

ای کاش هر انسانی بداند معجزه‌گر است و عصای اعجازش کلام اوست

در این بخش از مجموعه آموزشهای سخنرانی و فن بیان مؤسسه رادین در نظر دارم با شما در مورد نقش صدا در سخنرانی صحبت نمایم. آموزشی که زندگیتان را متحول خواهد کرد.

مقدمه بخش سوم

در قسمتهای پیشین سلسله مطالب سخنرانی و فن بیان در مورد مباحث مختلفی همچون حذف تکیه کلام ها، نقش زبان بدن در سخنرانی، نقش تمرین در ارائه سخنرانی خوب و … صحبت نمودیم. در این قسمت در نظر دارم  راجع به نقش صدا در سخنرانی و تأثیر بسزایی که در ایجاد شور و اشتیاق دارد با شما صحبت نمایم.

 

نوبت شماست! بلند شوید و با شور و اشتیاق و اعتماد به نفس سخنرانی کنید.

 

صدا ابزار نیرومند سخنرانی و فن بیان

هیچ گاه در این مورد اندیشیده‌اید که می‌ توانید با تأثیر، حرارت و شور بیشتری سخنرانی کنید؟.  لحظه‌ای مغز خود را بکاوید، از کسانی که می‌ شناسید کسی هست که صدای تأثیر گذاری داشته باشد؟. در دوران تحصیل کسی از معلمانتان را به یاد دارید که نحوه صحبت او در ذهن شما مانده باشد؟.
معروف است که هیتلر ساعت‌ها روی صدای خود برای سخنرانی کار می‌ کرد. تنالیته، قدرت صدا، لحن، خشم و نفرت‌ها، سکوت‌ ها، مکث‌ ها، ریتم، روانی، آهنگ و خلاصه همه چیز را بارها و بارها در مقابل آینه تمرین می‌ کرد. و همه می‌ دانیم آنگاه که سخن می‌ گفت خَلقی را می‌ شورانید. شایان ذکر است که علاوه بر صدا، زبانِ بدن هیتلر ابزار دیگری بود که از او سخنرانی چیره دست ساخته بود.

 

آدولف هیتلر

آدولف هیتلر

هر یک از ویژگی‌ های صدا می‌ بایست تربیت شوند. و این نیاز به آموزش دارد. با شرکت در کلاس‌های مؤسسه رادین به شما تکنیک‌هایی را خواهیم آموخت که صدای شما بتواند سالها در ذهن حضار باقی بماند.

ثبت نام در مؤسسه رادین

ثبت نام در مؤسسه رادین

در صورت مفید بودن این مطلب برای شما لطفاً آن را به اشتراک بگذارید.

درباره پیش‌فرض سایت

استاد دانشگاه - حقوق، MBA و DBA - تدریس دوره‌های فن سخنوری، فنون مدیریت و کسب و کار، فنون بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *