نقش دانش و اندیشه در سخنرانی و فن بیان

در قسمتهای قبل از مجموعه مطالب آموزش سخنرانی و فن بیان به نکات متعددی از فنون سخنوری پرداختیم. نظیر نقش اختصار و ایجاز در سخنرانی، نقش زبان بدن در سخنرانی، نقش صدا در سخنرانی و چندین و چند نکته دیگر. این بار می خواهم با شما در مورد نقش دانش و اندیشه در سخنرانی صحبت کنم.

“ای کاش هر انسانی بداند معجزه‌گر است و عصای اعجازش کلام اوست”

دانش و اندیشه راه رسیدن به موفقیت در سخنرانی

بزرگی می گفت که “سخنرانی هنرِ حریق اندیشه هاست”. معنای این جمله چیست؟ یک سخنران قبل از آنکه سخنران خوبی باشد باید فردی باشد که اندیشیدن، تفکر، انسانیت، نوع دوستی و خیرخواهی را آموخته باشد. او در خلوت خود عمق معنای رهایی را دریافته، از تمنیات انسانی و وابستگی به حقارت های دنیوی رها گشته و در یک کلام قله های کمال انسانی را فتح نموده است. چنین انسانی در درون خویش آتشی دارد، آتشی که خودِ او را به آتش کشیده است. و خویش را در حالی می یابد که می خواهد این آتش درونش را، این حریق سوزان درونش، این گرمای گدازان وجودش را به هیزم خشک و آماده خلقی بپاشد و خلقی را به آتش کشاند.

کنستانتین یکم

کنستانتین یکم، اولین امپراتور مسیحی روم، او قسطنطنیه یا استانبول کنونی را بنا نهاد، او سخنرانی زبردست بود.

اگر می خواهید به اهداف خود در سخنرانی برسید بدانید که یک سخنران هر چه بیشتر بداند سخنران بهتری است. هر چه بیشتر درک کند سخنران متبحرتری است. و هر چه بیشتر بیندیشد سخنران آزموده تری خواهد بود. به شما توصیه می کنم برای اینکه سخنران خوبی باشید هر چه بیشتر بدانید. وقت خود را صرف مطالعه فلسفه، شعر، ادبیات، تاریخ ، مردم شناسی نمائید. و عصاره شعورتان را در سخنرانی هایتان خرج کنید.
برای آگاهی از کلاسهای عملی آموزش سخنرانی و فن بیان و تهیه فیلم های آموزشی می توانید با مؤسسه رادین درتماس باشید.

ثبت نام در مؤسسه رادین

ثبت نام در مؤسسه رادین

 

در صورت مفید بودن این مطلب برای شما لطفاً آن را به اشتراک بگذارید.

درباره پیش‌فرض سایت

استاد دانشگاه - حقوق، MBA و DBA - تدریس دوره‌های فن سخنوری، فنون مدیریت و کسب و کار، فنون بازاریابی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *